Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła, obchodzona zawsze w ostatnią niedzielę października.
 2. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Codziennie Apel Maryjny o 21.00.
 3. Dzisiaj druga Niedziela synodalna z racji trwającego Pierwszego Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, obchodzona pod hasłem: „Parafia miejscem doświadczenia Kościoła jako wspólnoty”. Takich niedziel zaplanowano pięć i dzięki temu poznajemy cele wydarzenia jakim jest Synod oraz możemy lepiej zrozumieć nasze powołanie w Kościele. Zapraszamy o godz. 21.00 do modlitwy w intencji dzieła synodalnego podczas nabożeństwa połączonego z Apelem Maryjnym.
 4. Nabożeństwo Różańcowe - zapraszamy do Bazyliki codziennie o godz. 17.30. Kościoły filialne – Kalsko, Twierdzielewo, Chełmsko – wspólna modlitwa różańcowa tradycyjnie w niedzielę po Mszy św., jak również zachęcamy do wspólnego gromadzenia się w dni powszednie. We wtorek zakończenie Nabożeństwa Różańcowego w Bazylice o godz. 17.30.
 5. W środę 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św.: w Kalsku i Twierdzielewie o godz. 9.00, w Chełmsku o godz. 11.00, w Rokitnie o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja na cmentarz z modlitwą przy 5 stacjach. Tego dnia będzie jeszcze można uczestniczyć we Mszach św. w Bazylice o godz. 00, 15.00 i 18.00.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną dusze w czyśćcu cierpiącą, pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie cmentarza, spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
 7. Wypominki ­- do 8 listopada według następującego porządku: w Bazylice począwszy od 2 listopada codziennie o godz. 17.30; w Chełmsku i Kalsku 2 i 3 listopada pół godziny przed Mszą św.; w niedzielę 5 listopada w Kalsku, Twierdzielewie i Chełmsku podczas Mszy św. Zaś w sobotę, poniedziałek, wtorek i środę Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych i Komunia św.: w Chełmsku o godz. 17.00 i w Kalsku o godzinie 19.00. Kartki możemy składać w zakrystii bądź na tacę.
 8. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień modlitwy za zmarłych. Msze św.: w Bazylice o godz. 11.00 i 18.00, w Chełmsku o godz. 17.00 i w Kalsku o godz. 19.00.
 9. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jak zawsze pół godziny przed Mszą św. W I piątek miesiąca Msze św.: w Rokitnie o godz. 11.00 i 18.00, w Chełmsku o godz. 17.00, w Kalsku o godz. 19.00. Odwiedziny chorych tradycyjnie w piątek o stałej porze.
 10. Zapraszamy młodzież - Kandydatów do bierzmowania: w Chełmsku - w piątek na Mszę św. o godz. 17.00, pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi, po Mszy św. spotkanie; w Kalsku - w piątek na Mszę św. o godz. 19.00, pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi, po Mszy św. spotkanie; w Rokitnie – w niedzielę 5.11., na Mszę św. o godz. 15.00, po Mszy św. spotkanie.
 11. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na godzinę 15.00.
 12. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca, 4 listopada, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 oraz modlitwę Różańcową wraz z rozmyślaniem. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Jak każdego miesiąca zapraszamy tego dnia pielgrzymów przybywających pieszo z Międzyrzecza, jak również z dekanatów naszej diecezji.
 13. Chociaż dokładnie 11 listopada przypada dzień Imienin Marcina. Pragniemy zawierzyć opiece Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej jego kapłańska drogę podczas Mszy św. za tydzień, w niedzielę 5 listopada o godz. 12.00. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów do wspólnej modlitwy i przekazania wyrazów serdeczności w życzeniach.
 14. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 15. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka, jak również różne pamiątki oraz kalendarze na rok 2018.
 16. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem, a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!