Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny, kiedy to w całym Kościele podejmujemy modlitwę w intencji misjonarzy. Taca przeznaczona jest na cele misyjne.
 2. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Codziennie Apel Maryjny o 21.00.
 3. Nabożeństwa Różańcowe - zapraszamy do bazyliki codziennie o godz. 17.30. Kościoły filialne – Kalsko, Twierdzielewo, Chełmsko – wspólna modlitwa różańcowa tradycyjnie w niedzielę po Mszy św., jak również zachęcamy do wspólnego gromadzenia się w dni powszednie.
 4. W tym tygodniu: W sobotę 28.10 święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  - dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
 5. Osoby dorosłe, pragnące przyjąć sakrament bierzmowania, z naszego dekanatu, zapraszamy na spotkanie w parafii Księży Misjonarzy w Skwierzynie, 28 października o godz. 10.00.
 6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Przytocznej i Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej, zapraszają na XX Festiwal Piosenki Religijnej, w niedzielę 29 października, o godz. 16.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.
 7. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 8. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka.  Są też różne pamiątki z Rokitna oraz kalendarze diecezjalne na rok 2018 – ze zdjęciami z pierwszej uroczystości odpustowej w Sanktuarium MB Rokitniańskiej.
 9. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.
 10. Zbliża się szczególny czas modlitwy za zmarłych w Kościele - Wypominki. Zachęcamy do złożenia kartek, na których wypiszemy imiona zmarłych, za których chcielibyśmy się pomodlić. Jednocześnie kierujemy serdeczną prośbę by wpisywać imiona czytelnie, bez odmieniania. W tym roku, jak podaliśmy w ubiegłą niedzielę, część ofiar z Wypominek przeznaczymy na nowe tablice informacyjne, które zostały zamontowane przed bazyliką – sukcesywnie będziemy też chcieli przygotować stosowne tablice przy kościołach filialnych - tam gdzie to konieczne.
 11. Pamiętajmy o zadbaniu o groby, szczególnie też o te zapomniane. W Rokitnie jest prośba o rozważne wysypywanie śmieci, typu liście, najlepiej czynić to bliżej śliwek. W przyszłą niedzielę podamy porządek Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych.

 Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem, a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!