1. Dziś Niedziela Papieska, po Mszach św. zbieramy ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Codziennie Apel Maryjny o 21.00.
  3. Nabożeństwa Różańcowe - zapraszamy do bazyliki codziennie o godz. 17.30. Kościoły filialne – Kalsko, Twierdzielewo, Chełmsko – wspólna modlitwa różańcowa tradycyjnie w niedzielę po Mszy św., jak również zachęcamy do wspólnego gromadzenia się w dni powszednie.
  4. W sobotę 14 października - Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
  5. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie Akatystu, które odbędzie się w sobotę, 14 października w kościele Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu: godz. 17.00 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, 20.00 – Akatyst.
  6. Tradycyjna październikowa Pielgrzymka Różańcowa, - gościliśmy ponad cztery tysiące pielgrzymów. W tym roku połączona była z diecezjalnymi obchodami 100 rocznicy Objawień w Fatimie. Dziękujemy wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu tych pięknych uroczystości.
  7. Wsparcie odbudowy katedry: Wszyscy, którzy chcą wesprzeć odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, mogą nabyć cegiełki. Są one w naszym sklepie z pamiątkami.
  8. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka.  Są też różne pamiątki z Rokitna oraz kalendarze diecezjalne na rok 2018 – ze zdjęciami z pierwszej uroczystości odpustowej w Sanktuarium MB Rokitniańskiej.
  9. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.
  10. Zbliża się szczególny czas modlitwy za zmarłych w Kościele. Od przyszłej niedzieli dostępne będą kartki na tradycyjne Wypominki.
  11. Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej w sposób szczególny polecamy dzisiaj ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku, jak również wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku ostatnich nawałnic w Polsce.

 Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,
a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!