1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Codziennie Apel Maryjny o 21.00.
 2. Intencja ogólna dla Żywego Różańca na miesiąc październik: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.
 3. Dzieci z klasy IV, które będą w tym roku szkolnym przeżywały pierwszą rocznicę Komunii św., zapraszamy z rodzicami - dziś na godz. 15.00 – omówimy obchody rocznicy.
 4. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe - zapraszamy do bazyliki codziennie o godz. 17.30. Kościoły filialne – Kalsko, Twierdzielewo, Chełmsko – wspólna modlitwa różańcowa tradycyjnie w niedzielę po Mszy św., jak również zachęcamy do wspólnego gromadzenia się w dni powszednie.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania pół godziny przed każdą Mszą św. W pierwszy piątek Msze św. w Rokitnie o godz. 11.00 i 18.00, w Chełmsku o godz. 17.00, w Kalsku o godz. 19.00. Odwiedziny chorych w piątek według stałego porządku.
 6. W czwartek przypada wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej – podczas modlitwy różańcowej będziemy prosić szczególnie o powołania do Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, posługujących w naszym Sanktuarium.
 7. Tradycyjna październikowa Pielgrzymka Różańcowa, odbędzie się w tym roku 07 października (sobota) – już za tydzień - połączona z diecezjalnymi obchodami 100 rocznicy Objawień w Fatimie. W naszym Sanktuarium będzie wtedy gościć Figura Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 powitaniem Figury, następnie Różaniec z medytacją i Uroczysta Suma o godz. 12.00 pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego – Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego, a od godz. 18.00 tradycyjne czuwanie Nocy Fatimskiej. Tego dnia możemy również włączyć się w Ogólnopolską Inicjatywę „Różaniec do granic”.
 8. Wsparcie odbudowy katedry: Wszyscy, którzy chcą wesprzeć odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, mogą nabyć cegiełki. Są one w naszym sklepie z pamiątkami.
 9. Zachęcamy do pomocy podopiecznym Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. poprzez udział w akcji „Pola Nadziei”. Wystarczy nabyć cebulki żonkili w naszym kiosku i w ten sposób okazać wrażliwość serca. Niech to będzie nasz dar dla chorych.
 10. Zapraszamy do muzeum, w którym możemy zobaczyć wystawę związaną z kultem św. Jakuba Starszego Apostoła.
 1. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka. Są też różne pamiątki z Rokitna oraz nowe kalendarze diecezjalne na rok 2018 – ze zdjęciami z pierwszej uroczystości odpustowej w Sanktuarium MB Rokitniańskiej.
 2. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

 Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,
a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!

Spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania

 Chełmsko: w pierwszy piątek miesiąca: od godz. 16.30 spowiedź, 17.00 Msza św., 17.30 spotkanie

 Kalsko: w pierwszy piątek miesiąca: od godz. 18.30 spowiedź, 19.00 Msza św., 19.30 spotkanie

 Rokitno: w niedzielę po pierwszym piątku miesiąca: godz. 15.00 Msza św., 15.45 spotkanie