1. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka. Są też różne pamiątki z Rokitna oraz nowe kalendarze diecezjalne na rok 2018 – ze zdjęciami z pierwszej uroczystości odpustowej w Sanktuarium MB Rokitniańskiej.
 2. Zapraszamy do muzeum, w którym możemy zobaczyć wystawę związaną z kultem św. Jakuba Starszego Apostoła.
 3. Zachęcamy do pomocy podopiecznym Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. poprzez udział w akcji „Pola Nadziei”. Wystarczy nabyć cebulki żonkili w naszym kiosku i w ten sposób okazać wrażliwość serca. Niech to będzie nasz dar dla chorych.
 4. Msze św. w Bazylice w niedziele o 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo maryjne dziś o 17.30. Codziennie Apel maryjny o 21.00.
 5. Dziś, 24 września, Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna (czwarta niedziela września). O godz. 10.00 rozpoczęcie Drogą Krzyżową, o godz. 11.00 konferencja w auli, o godz. 12.00 Msza św. w intencji Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców.
 6. Dzisiejsza Niedziela to dzień synodalny z racji trwającego Pierwszego Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, obchodzony pod hasłem: „Synod jako forma aktywnej obecności świeckich w Kościele. Takich niedziel zaplanowano pięć i dzięki temu poznajemy cele wydarzenia jakim jest Synod oraz możemy lepiej zrozumieć nasze powołanie w Kościele. Zapraszamy o godz. 17.30 do modlitwy w intencji dzieła synodalnego podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z Nabożeństwem Maryjnym.
 7. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na kolejne spotkanie dziś podczas Mszy św. o godz. 15.00.
 8. Dzieci z klasy IV, które będą w tym troku szkolnym przeżywały pierwszą rocznicę Komunii św., zapraszamy z rodzicami 01 października na godz. 15.00 – omówimy obchody rocznicy.
 9. W piątek 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. w bazylice o godz. 11.00 i 18.00.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będziemy wspólnie trwali na tej pięknej modlitwie w bazylice codziennie o godz. 17.30.
 11. Tradycyjna październikowa Pielgrzymka Różańcowa, odbędzie się w tym roku 07 października (sobota) – połączona w tym roku z diecezjalnymi obchodami 100 rocznicy Objawień w Fatimie. W naszym Sanktuarium będzie wtedy gościć Figura Matki Bożej Fatimskiej, na które to wydarzenie już teraz zapraszamy! Rozpoczęcie o godz. 10.00 powitaniem Figury, następnie Różaniec z medytacją i Uroczysta Suma o godz. 12.00 pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego – Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego, a od godz. 18.00 tradycyjne czuwanie Nocy Fatimskiej. Tego dnia możemy również włączyć się w Ogólnopolską Inicjatywę „Różaniec do granic”.
 12. Wsparcie odbudowy katedry: Wszyscy, którzy chcą wesprzeć odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, mogą nabyć cegiełki. Są one w naszym sklepie z pamiątkami.
 13. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.