1. Msze św. w Bazylice w niedziele o 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo maryjne dziś o 17.30. Codziennie Apel maryjny o 21.00.
 2. 6 czerwca br. w Zakopanem członkowie Konferencji Episkopatu Polski ponowili „Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”. Akt ten miał zostać ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie. Jego tekst jest oprawiony i umieszczony przed ołtarzem w naszej bazylice byśmy mogli ponawiać go osobiście przed Obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
 3. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na kolejne spotkanie 24 września podczas Mszy św. o godz. 15.00.
 4. Dzieci z klasy IV, które będą w tym troku szkolnym przeżywały pierwszą rocznicę Komunii św., zapraszamy z rodzicami 01 października na godz. 15.00 – omówimy obchody rocznicy.
 5. Młodzież z klasy siódmej oraz II i III gimnazjum –spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania – dziś podczas Mszy św. o godz. 15.00. 
 6. Dzisiaj 17 września rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 7. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.
 8. W poniedziałek 18 września św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski. Msze św. w naszej bazylice o godz. 11.00 i 18.00. tego dnia pamiętajmy w modlitwie szczególnie o młodzieży.
 9. W przyszłą niedzielę 24 września, Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna (czwarta niedziela września). O godz. 10.00 rozpoczęcie Drogą Krzyżową, o godz. 11.00 konferencja w auli, o godz. 12.00 Msza św. w intencji Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców.
 • Wsparcie odbudowy katedry: Wszyscy, którzy chcą wesprzeć odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, mogą nabyć cegiełki. Są one w naszym sklepie z pamiątkami.
 1. Przypominamy, że tradycyjna październikowa Pielgrzymka Różańcowa odbędzie się w tym roku 07 października. W naszym Sanktuarium będzie wtedy gościć Figura Matki Bożej Fatimskiej, na które to wydarzenie już teraz zapraszamy! Rozpoczęcie o godz. 10.00 powitaniem Figury, następnie Różaniec z medytacją i Uroczysta Suma o godz. 12.00, a od godz. 18.00 tradycyjne czuwanie Nocy Fatimskiej.
 • Za tydzień (24.09.) przypada Niedziela Synodalna z racji trwającego Pierwszego Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Będzie ona obchodzona pod hasłem: „Synod jako forma aktywnej obecności świeckich w Kościele. Takich niedziel zaplanowano pięć i dzięki temu poznamy cele wydarzenia jakim jest Synod oraz będziemy mogli lepiej zrozumieć nasze powołanie w Kościele. Zapraszamy także w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 do modlitwy w intencji dzieła synodalnego podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z Nabożeństwem Maryjnym.
 • Możemy włączyć się w akcję pomocy podopiecznym Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. – „Pola Nadziei”. Wystarczy nabyć cebulki żonkili w naszym kiosku i w ten sposób okazać wrażliwość serca. Niech to będzie nasz dar dla chorych.
 • Zapraszamy do muzeum, w którym możemy zobaczyć wystawę związaną z kultem św. Jakuba Starszego Apostoła.
 1. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka. Są też różne pamiątki z Rokitna oraz nowe kalendarze diecezjalne na rok 2018 – ze zdjęciami z pierwszej uroczystości odpustowej w Sanktuarium MB Rokitniańskiej.
 • Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,
a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!