Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo maryjne dziś o 17.30. Codziennie Apel maryjny o 21.00.
 2. 6 czerwca br. w Zakopanem członkowie Konferencji Episkopatu Polski ponowili „Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”. Było to nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi na wzór ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Decyzją episkopatu Akt ten ma zostać ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie. Dokonamy tego aktu dziś po każdej Mszy św. Tekst będzie też oprawiony i umieszczony w widocznym miejscu naszej bazyliki by wszyscy przybywający tu pielgrzymi mogli to czynić osobiście przed Obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
 3. Rodziców i dzieci, rozpoczynających w tym roku przygotowanie do I Komunii św. zapraszamy na pierwsze spotkanie dziś, o godz. 15.00 podczas Mszy św.
 4. Młodzież z klasy siódmej oraz II i III gimnazjum, zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania 17 września podczas Mszy św. o godz. 15.00.
 5. W czwartek 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 11.00 i 18.00.
 6. Zapraszamy do muzeum, w którym możemy zobaczyć wystawę związaną z kultem św. Jakuba Starszego Apostoła.
 7. Wsparcie odbudowy katedry: Wszyscy, którzy chcą wesprzeć odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, mogą nabyć cegiełki. Są one w naszym sklepie z pamiątkami.
 8. Parafia w Skwierzynie zaprasza na czuwanie podczas peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej w środę 13 września – rozpoczęcie o godz. 00 powitaniem na placu przy kościele św. Mikołaja. W naszym Sanktuarium Figura będzie gościć podczas Odpustu Różańcowego 7 października, na które to wydarzenie już teraz zapraszamy!
 9. Zapraszamy panów, w sobotę 16 września, do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
 • Możemy włączyć się w akcję pomocy podopiecznym Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. – „Pola Nadziei”. Wystarczy nabyć cebulki żonkili w naszym kiosku i w ten sposób okazać wrażliwość serca. Niech to będzie nasz dar dla chorych.
 1. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka. Są też różne pamiątki z Rokitna oraz nowe kalendarze diecezjalne na rok 2018 – ze zdjęciami z pierwszej uroczystości odpustowej w Sanktuarium MB Rokitniańskiej.
 • Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

 Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,
a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!