1. Msze św. w Bazylice w niedziele o 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo maryjne dziś o 17.30. Codziennie Apel maryjny o 21.00.
  2. Dziś Odpust Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) w Rokitnie – Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza do Rokitna. Suma z udziałem pielgrzymów o godz. 12.00 na placu.
  3. Zapraszamy do muzeum, w którym możemy zobaczyć wystawę związaną z kultem św. Jakuba Starszego Apostoła.
  4. Wsparcie odbudowy katedry: Wszyscy, którzy chcą wesprzeć odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, mogą nabyć cegiełki. Są one w naszym sklepie z pamiątkami.
  5. Rodziców i dzieci, rozpoczynających w tym roku przygotowanie do I Komunii św. zapraszamy na pierwsze spotkanie 10 września, o godz. 15.00. Rozpoczniemy Mszą św., podczas której podamy więcej informacji. Młodzież z klasy siódmej oraz II i III gimnazjum, zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania 17 września podczas Mszy św. o godz. 15.00.
  6. Kościoły filialne:
    • Chełmsko i Kalsko – dziękujemy przygotowanie uroczystości dożynowej.
  7. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka. Są też różne pamiątki z Rokitna oraz nowe kalendarze diecezjalne na rok 2018 – e zdjęciami z pierwszej uroczystości odpustowej w Sanktuarium MB Rokitniańskiej.
  8. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,
a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!