1. Msze św. w Bazylice w niedziele o 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo maryjne dziś o 17.30. Codziennie Apel maryjny o 21.00.
 2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania pół godziny przed każdą Mszą św. Msze św. w Rokitnie o godz. 11.00 i 18.00, w Chełmsku o godz. 17.00, w Kalsku o godz. 19.00. Odwiedziny chorych w piątek według stałego porządku. W piątek 1 września, przypada też 78 rocznica wybuchu II wojny światowej.
 3. W najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy wraz z przybywającymi pielgrzymami z dekanatów naszej diecezji na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej Różaniec połączony z rozmyślaniem. Wieczorem, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy czuwanie Fatimskie – po Mszy św. procesja Eucharystyczna, następnie modlitwa Różańcowa połączona z Apelem i zakończenie ok. godz. 22.00 procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Dziś o godz. 12.00 coroczna Pielgrzymka Pszczelarzy. W przyszłą niedzielę 3 września – Odpust Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) w Rokitnie – Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza do Rokitna. Suma z udziałem pielgrzymów o godz. 12.00 na placu.
 5. Jeszcze do końca tygodnia trwają wakacje, pamiętajmy wszyscy o niedzielnej mszy św. i o dobrej postawie chrześcijańskiej wszędzie tam, gdzie uda nam się być podczas tego czasu.
 6. Zapraszamy do muzeum, w którym możemy zobaczyć wystawę związaną z kultem św. Jakuba Starszego Apostoła.
 7. Wsparcie odbudowy katedry: Wszyscy, którzy chcą wesprzeć odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, mogą nabyć cegiełki. Są one w naszym sklepie z pamiątkami.
 8. Rodziców i dzieci, rozpoczynających w tym roku przygotowanie do I Komunii św. zapraszamy na pierwsze spotkanie 10 września, o godz. 15.00. Rozpoczniemy Mszą św., podczas której podamy więcej informacji. Młodzież z klasy II i III gimnazjum, zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania 17 września podczas Mszy św. o godz. 15.00.
 9. Kościoły filialne:
  1. Kalsko – dziękujemy za pięknie przygotowaną uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja. Dziękczynienie za tegoroczne zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy św. 02 września o godz. 16.00.
  2. Chełmsko – dziękujemy za podjęcie pielgrzymów, którzy we wtorek zatrzymali się tutaj w godzinach popołudniowych zdążając do Myśliborza. Przypominamy i Już dziś zapraszamy na dziękczynienie za tegoroczne zbiory podczas Mszy św. 02 września o godz. 19.00.
 10. W tym tygodniu – 29 sierpnia przypada ósma rocznica śmierci ks. kan. Tadeusza Kondrackiego, wieloletniego kustosza naszego Sanktuarium. Tego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłego kapłana o godz. 18.00, kiedy to zostanie odprawiona pierwsza z Mszy św. gregoriańskich w jego intencji.
 11. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka. Są też różne pamiątki z Rokitna oraz nowe kalendarze diecezjalne na rok 2018 – na ten moment dostępne tylko u nas ze zdjęciami z pierwszej uroczystości odpustowej w Sanktuarium MB Rokitniańskiej.
 12. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,
a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!