Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. W przyszłą niedzielę 11 LISTOPADA – OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI NASZEJ OJCZYZNY, o godz. 12.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny przed tronem Królowej Orła Białego, Pani Cierpliwie Słuchającej. Z okazji tej szczególnej Uroczystosci po Mszy św. przed Bazyliką zaprosimy na wspólną słodką biesiadę.
 2. Także Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza w dniu 11 listopada br. wszystkich diecezjan na uroczystości odpustowe ku czci św. Marcina. O godz. 12.00 - Msza św. z procesją i występ młodzieży z parafii pw. św. Anny w Jordanowie. Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach powołaniowych w terminie od 9 do 11 listopada, a będzie to związane z uczestnictwem w odpuście ku czci św. Marcina. Zapraszamy młodzież męską między 14 a 17 rokiem życia. Do środy 7 listopada można dokonywać zgłoszeń (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 3. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
 5. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: dziś I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; za tydzień II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków – zapraszamy w listopadzie także szczególnie wdowców i wdowy – w tym szczególnym czasie pamięci chcemy modlić się również w intencji tych, którzy odeszli; III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; dziś IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo osób chorych i w podeszłym wieku.
 6. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną dusze w czyśćcu cierpiącą, pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie cmentarza, spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
 7. Wypominki ­do czwartku 8 listopada według następującego porządku: w Bazylice o godz. 17.30; w Chełmsku i Kalsku dziś po Mszy św., a w dni powszednie w Chełmsku o godz. 17.00 i w Kalsku o godzinie 19.00. Od piątku w Bazylice będziemy modlili się za naszych zmarłych podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 15.00 w Rokitnie z księdzem proboszczem w Sali Kamionkowej Domu Rekolekcyjnego.
 9. Za tydzień, w niedzielę nauki przedchrzcielne o godz. 16.00 w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.
 10. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 15.00 będzie miała miejsce kolejna katecheza w Roku Ducha Świętego pt. „A On, (Duch Święty) gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie”.
 11. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.
 12. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.

Niech Bóg darzy żyjących błogosławieństwem,

a Matka Cierpliwie Słuchająca niech wyprosi niebo dla naszych bliskich zmarłych!


 

$(document).ready(function(){document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace(/\s([a-z])\s/g, ' $1 ');}