Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedziele i czwartki o godz. 17.30, a także na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; dziś III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; za tydzień IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo chorych i ludzi w podeszłym wieku.
 2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – ofiary zebrane na tacę pozostają na potrzeby gospodarcze poszczególnych kościołów. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają dzieła podejmowane w naszej parafii i sanktuarium. Po Mszach św. także zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.
 3. Młodzieży z klas VII, która powinna w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania przypominamy, że w zakrystii można pobrać deklaracje, które należy złożyć wypełnione do końca września.
 4. We wtorek 18 września św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o młodzieży.
 5. W przyszłą niedzielę 23 września, Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna. godz.10.00 - DROGA KRZYŻOWA; godz.11.00 – Wykład przy kawie i ciastku – ks. dr Marek Studencki (aula); godz. 11.30 – możliwość spowiedzi w kościele; godz.12.00 -Eucharystia pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy.
 6. Za tydzień spotkanie dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii św. wraz z rodzicami podczas Mszy św. o godz. 15.00.
 7. Również za tydzień spotkanie ministrantów i kandydatów: w Chełmsku po Mszy św. o godz. 11.15 i w Rokitnie po Mszy św. o godz. 15.00.
 8. Przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania dla wiernych z dekanatu Rokitno w okresie jesiennym będzie miało miejsce w Skwierzynie, w parafii pw. św. Mikołaja u Księży Misjonarzy CM. Rozpocznie się 25 września 2018 roku o godz. 19.00 w domu katechetycznym i potrwa do 20.11.2018r. Termin bierzmowania zostanie podany w trakcie spotkań. Kandydat powinien posiadać skierowanie od swojego księdza proboszcza.
 9. Dziś podczas Mszy św. o godz. 15.00, w roku poświęconym Duchowi Świętemu zapraszamy na kolejną katechezę, tym razem na temat: „Życie Duchem Świętym”.
 10. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.
 11. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.
 12. W Rokitnie od 12 do 14 października br. odbędą się rekolekcje dla małżeństw, tzw.: DIALOG WE DWOJE. Jest to cykl spotkań konferencyjno-warsztatowych prowadzonych przez pary małżeńskie i kapłana na temat dobrej komunikacji. Jest to nieoceniona pomoc dla pragnących wzmocnić więzi małżeńskie. Informacja i zgłoszenia pod nr tel. 505 148 541.
 13. Zapraszamy do udziału w I. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce Pokutnej do Górzycy. Pielgrzymka wyruszy z Ośna Lubuskiego w sobotę 29 września br. Pielgrzymi będą mieli do przejścia trasę ok. 25 km drogami asfaltowymi i leśnymi. Zgłoszenia na adres e-mailowy parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez formularz na stronie http://swjakubapostol.pl/
 14. Zapraszamy do udziału w tegorocznej Pielgrzymce Różańcowej – 6 października, tj. w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 10.00 modlitwą różańcową na sanktuaryjnych dróżkach. W Rokitniańskim Roku Jubileuszowym będzie to wspólne pielgrzymowanie Róż Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka. Tego dnia zostaną także wręczone odznaczenia Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 15. 20 września o godz. 9.30, w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji Mieszkańców i Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Rokitnie 38, z okazji 55-lecia Domu.