Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Dziś odbywa się Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Rokitna. Uczestniczą w niej moderatorzy, animatorzy, pary moderatorskie i animatorskie oraz członkowie wspólnot Dzieci Bożych, Oaz Nowej Drogi, Oaz Nowego Życia, grup studenckich, wspólnot dorosłych, małżonków Domowego Kościoła i grup liturgicznych. Przybyli na wspólne dziękczynienie za dar 350-lecia obecności Matki Bożej w Rokitnie i dar minionego roku formacyjnego.
 2. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedziele i czwartki o godz. 17.30, a także na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: dziś I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; za tydzień II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo chorych i ludzi w podeszłym wieku.
 2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia o godz. 11.00 Msza św. ku czci Matki Bożej. Popołudniu Msze św. w Chełmsku o godz. 17.00, w Bazylice o godz. 18.00 i w Kalsku o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy też kandydatów do bierzmowania, kontynuujących przygotowanie na spotkania: w Chełmsku i Kalsku w piątek po Mszy św., a w Rokitnie w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Młodzież, która dopiero rozpocznie przygotowanie informujemy, że w zakrystii można pobrać deklaracje, które należy złożyć wypełnione do końca września.
 3. Jutro dzień Imienin o. Grzegorza. Zapraszamy Parafian na Mszę św. w Bazylice o godzinie 18.00, a wraz z Pielgrzymami będziemy się modlić w jego intencji w najbliższą niedzielę o godz. 12.00. Zapraszamy Wszystkich do wspólnej modlitwy i przekazania wyrazów serdeczności w życzeniach
 4. 08 września zapraszamy na Dożynki sołeckie w Chełmsku. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00.
 5. W sobotę 8 września odpust w sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej w Grodowcu z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. W przyszłą i kolejną niedzielę nauki przedchrzcielne po Mszy św. o godz. 15.00.
 7. Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammgoraficzne lub te, które nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy do Przytocznej 07.09.2018 przy Przychodni Lekarskiej ul. Główna 1A, gdzie będzie oczekiwał Mammobus z Zielonej Góry.
 8. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.
 9. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.
$(document).ready(function(){document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace(/\s([a-z])\s/g, ' $1 ');}