Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Intencja Żywego Różańca na miesiąc sierpień: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.
 2. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedziele i czwartki o godz. 17.30, a także na Apel Maryjny o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: dziś I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; za tydzień II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo chorych i ludzi w podeszłym wieku.
 2. W poniedziałek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w Bazylice o godz. 11.00 i 18.00.
 3. Już teraz zapraszamy na Dożynki Diecezjalne 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP
 • od godz. 9.00 – Okazja do spowiedzi
 • 10.00 – Nabożeństwo Różańcowe
 • 10.45 – Recital dla Maryi w wykonaniu Andrzeja Batora
 • 11.15 – „Kwadrans” Maryjny. Katecheza dla pielgrzymów – ks. Robert Patro
 • 11.45 – Formowanie procesji
 • 12.00 – Msza św. z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego, pod przewodnictwem i z homilią bp. Marka Mendyka, biskupa pomocniczego diecezji legnickiej
 • Po Mszy św. (Ogrody Rokitniańskie):
  • Koncert Świebodzińskiej Orkiestry Dętej
  • Podsumowanie Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników
  • Dla najmłodszych zabawy na „dmuchańcach”
  • Poczęstunek dla wszystkich pielgrzymów
 1. Wszystkich przyjaciół gorzowskiej katedry, mieszkańców miasta, diecezjan oraz gości zapraszamy do Gorzowa Wielkopolskiego na Koncert przy Katedrze. Dla katedry i jej sympatyków zagrają „Skaldowie”. Koncert z okazji uroczystości Wniebowzięcia NMP, święta patronalnego katedry odbędzie się na Placu Katedralnym, 15 sierpnia o godz. 20.00. Koncert pod patronatem bp Tadeusza Lityńskiego będzie wyrazem wdzięczności wobec wszystkich, którzy wspierają dzieło odbudowy katedry. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka SMS na rzecz remontu „matki kościołów” diecezji. Świątynia ucierpiała wskutek pożaru 1 lipca ub. r. Od tamtej pory trwają prace przy jej renowacji. Przy tej okazji dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają odbudowę katedry gorzowskiej poprzez ofiary składane na ten cel w naszym Sanktuarium.
 2. Serdecznie zapraszamy w Roku Jubileuszowym na spotkanie rekolekcyjno-modlitewne, które poprowadzi o. James Manjackal. Będzie ono miało miejsce 16 sierpnia br., szczegóły na naszej stronie internetowej. Prosimy o dokonywanie zapisów byśmy wiedzieli jakiej ilości pielgrzymów możemy się spodziewać.
 3. W przyszłą niedzielę, 12 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 15.00, w roku poświęconym Duchowi Świętemu kolejna katecheza „Maryja, Oblubienica Ducha Świętego”.
 4. 19 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 12.00 pożegnamy ks. Krzysztofa, który przechodzi do posługi w Gorzowie Wlkp. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nowej Wspólnocie.
 5. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.
 6. Zachęcamy do nabycia nowej pozycji książkowej, zatytułowanej: „Jesteśmy wpisani w obraz Matki, która cierpliwie słucha. Słowa Pasterzy Kościoła do Pielgrzymów Rokitniańskich”, wydanej z okazji 350-lecia przeniesienia Cudownego Obrazu z Bledzewa do Rokitna.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nauki przedchrzcielne.