Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

  1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do Bazyliki codziennie o godz. 17.30. Do końca tygodnia po nabożeństwie modlimy się nowenną do Ducha Świętego.
  3. Dziś w naszej parafii uroczysty dzień, w którym 12 dzieci przystępuje do pierwszej Komunii św. Przeżywamy również uroczystą rocznicę przyjęcia pierwszej Komunii św. Przez cały tydzień dzieci będą towarzyszyły nam w ramach BIAŁEGO TYGODNIA w nabożeństwach majowych i wieczornej Mszy św w Bazylice. Wyjątkiem będzie środa – wtedy wyruszamy z dziećmi do Chełmska i tam będziemy tego dnia modlić się razem z dziećmi. Wcześniej, w poniedziałek, dzieci rocznicowe przyjmą Pismo św. podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Codziennie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  5. Dziś i w następną niedzielę o godz. 16.00 nauki przedchrzcielne.
  6. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarni i zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami.
  7. Dziękujemy także za wspieranie odbudowy katedry gorzowskiej.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. A już 21 maja 2018 roku, w święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła, młodzież z naszej parafii i dekanatu przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli J.E. Biskup Adam Dyczkowski w Bazylice podczas Mszy św. o godz. 18.00.