Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Codziennie o godz. 21.00 Apel Maryjny. W środy podczas Apelu modlimy sie Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do skladania naszych próśb i podziękowań, które odczytamy podczas Apelu i Nowenny.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa, które pomogą nam w jak najlepszym przeżyciu tego szczególnego czasu: Droga Krzyżowa – w każdy piątek w Bazylice o godz. 17.30, w Chełsmku o godz. 17.00, a w Kalsku o godz. 18.00. W najbliższy piątek zapraszamy do Bazyliki dzieci razem z rodzicami na Drogę Krzyżową w łaśnie z udziałem dzieci o godzinie 16.00. Gorzkie Żale wraz z adoracją Krzyża w niedziele, w Bazylice o godz. 17.30 oraz w Kalsku i Chełmsku po Mszy św. Już teraz zapraszamy do udziału w jakże ważnym wydarzeniu jakim jest nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej – w tym roku będzie ono miało miesjce 23 marca (piątek przed Niedzielą Palmową). Rozpoczniemy Godziną Miłosierdzia o godz. 15.00 w Bazylice.
 3. W piątek, 9 marca br., w ramach inicjatywy „24 godziny dla Pana” zapraszamy na czuwanie modlitewne naszego rokitniańskiego dekanatu, które będzie miało miejsce w Skwierzynie, w kościele pw. Św. Mikołaja. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa ulicami Skwierzyny – nabożeństwo zakończy adoracja krzyża w kościele. Zakończenie czuwania o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Przez cały czas, także podczas Drogi Krzyżowej, kapłani z dekanatu będą pełnili dyżur w konfesjonale.
 4. Zbliża się 19 marca i w związku z tym, począwszy od najbliższej soboty po każdej Mszy św. będziemy modlili się Nowenną do św. Józefa.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejną katechezę o Duchu Świętym. Jak zapowiadaliśmy raz w miesiącu chcemy pochylić się nad tematem obecnego roku duszpasterskiego podczas Mszy św. o godz. 15.00. Za tydzień katecheza na temat: “Czy nie wiecie, że jesteście świątynią Ducha Świętego?” Na zakończenie Mszy św. o godz. 15.00, jak każdej niedzieli błogosławieństwo relikwią św. Jana Pawła II.
 6. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – to dobry moment do podjęcia modlitewnego zobowiązania na dziewięć miesięcy w intencji poczętego życia. Specjalny dzień poświęcony tej inicjatywie będzie obchodzony 25 marca, w Niedzielę Palmową. Możemy zadeklarować takie pragnienie poprzez wpis do Księgi wyłożonej w Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. Dar abstynencji – to także cenna ofiara – Księga Trzeźwości wyłożona jest przy bocznym ołtarzu.
 7. Abyśmy mogli odpowiednio zarezerwować swój czas, już teraz informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w niedzielę, 18 marca, a okazja do rekolekcyjnej spowiedzi będzie 20 marca – poza tym zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania przez cały okres Wielkiego Postu by nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
 8. Czas Wielkiego Postu to także okazja by wesprzeć najuboższych oraz wynagrodzić za otrzymane w ciągu roku dyspensy. Jeśli mamy taką wolę, jałmużnę postną możemy składać do skarbony w kruchcie.
 9. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 10. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarenki. Z okazji przypadającego w najbliższy czwartek Dnia Kobiet, wszystkim Paniom życzymy zdrowia i opieki Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
 11. Począwszy od dziś w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny z racji przypadającej w tym roku 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Szczęść Boże!