Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Dziś po Mszach św. możemy złożyć ofiarę na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 2. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Codziennie o godz. 21.00 Apel Maryjny. W środy podczas Apelu modlimy sie Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania naszych próśb i podziękowań, które odczytamy podczas Apelu i Nowenny.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa, które pomogą nam w jak najlepszym przeżyciu tego szczególnego czasu: Droga Krzyżowa – w każdy piątek w Bazylice o godz. 17.30. Gorzkie Żale wraz z adoracją Krzyża w niedziele, w Bazylice o godz. 17.30 oraz w Kalsku i Chełmsku po Mszy św. Już teraz zapraszamy do udziału w jakże ważnym wydarzeniu jakim jest nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej – w tym roku będzie ono miało miejsce 23 marca (piątek przed Niedzielą Palmową).
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jak zawsze pół godziny przed Mszą św. Msze św. w Chełmsku o godz. 17.00, a w Kalsku - o godz. 19.00. Młodzież – kandydaci do bierzmowania, w ramach tegomiesięcznego spotkania uczestniczą w rekolekcjach.
 5. Z racji pierwszej soboty miesiąca, 03 marca do Sanktuarium przybędą wierni wraz z kapłanami z dekanatu Żary. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. O godz. 10.30 powitanie pielgrzymów i okazja do spowiedzi, o 11.00 Msza św. Po Mszy św. rozmyślanie i Różaniec, a na zakończenie błogosławieństwo relikwią św. Jana Pawła II.
 6. Również w przyszłą sobotę wspólnota naszej parafii z Chełmska przeżywać będzie uroczystość odpustową ku czci św. Kazimierza Królewicza. Zapraszamy do Chełmska na Mszę św. o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie ojciec duchowny naszego dekanatu i proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja w Skwierzynie ks. Kazimierz Małżeński.
 7. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – to dobry moment do podjęcia modlitewnego zobowiązania na dziewięć miesięcy w intencji poczętego życia. Specjalny dzień poświęcony tej inicjatywie będzie obchodzony 25 marca, w Niedzielę Palmową. Możemy zadeklarować takie pragnienie poprzez wpis do Księgi wyłożonej w Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. Dar abstynencji – to także cenna ofiara – Księga Trzeźwości wyłożona jest przy bocznym ołtarzu.
 8. Abyśmy mogli odpowiednio zarezerwować swój czas, już teraz informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w niedzielę, 18 marca, a okazja do rekolekcyjnej spowiedzi będzie 20 marca – poza tym zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania przez cały okres Wielkiego Postu by nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
 9. Zainteresowanych zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Całość kursu tworzą trzy sobotnie zjazdy 10,17 i 24 marca 2018 r., w których przewiduje się trzy spotkania formacyjne w godz. od 9.00 do 13.00. Zgłoszenia wyłącznie poprzez formularz na naszej stronie internetowej.
 10. Czas Wielkiego Postu to także okazja by wesprzeć najuboższych oraz wynagrodzić za otrzymane w ciągu roku dyspensy. Jeśli mamy taką wolę, jałmużnę postną możemy składać do skarbony w kruchcie.
 11. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 12. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarenki. Jednocześnie informujemy, że dziś pamiątki i prasa katolicka są dostępne w kawiarence.

Szczęść Boże!