Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Codziennie o godz. 21.00 Apel Maryjny. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania naszych próśb i podziękowań, które odczytamy podczas Apelu i Nowenny.
 2. 23 lutego br. – dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Kościół w Polsce włącza się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęcamy do indywidualnego podjęcia postu i modlitwy w tej intencji.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa, które pomogą nam w jak najlepszym przeżyciu tego szczególnego czasu: Droga Krzyżowa – w każdy piątek w Bazylice o godz. 17.30, a w Kalsku i Chełmsku o godz. 18.00. Gorzkie Żale wraz z adoracją Krzyża w niedziele, w Bazylice o godz. 17.30 oraz w Kalsku i Chełmsku po Mszy św. Już teraz zapraszamy do udziału w jakże ważnym nie tylko dla Rokitna wydarzeniu jakim jest nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej – w tym roku będzie ono miało miejsce 23 marca (piątek przed Niedzielą Palmową).
 4. Czas Wielkiego Postu to także okazja by wesprzeć najuboższych oraz wynagrodzić za otrzymane w ciągu roku dyspensy. Jeśli mamy taką wolę, jałmużnę postną możemy składać do skarbony w kruchcie.
 5. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – to wspaniała okazja do podjęcia modlitewnego zobowiązania na dziewięć miesięcy w intencji poczętego życia. Specjalny dzień poświęcony tej inicjatywie będzie obchodzony 25 marca, w Niedzielę Palmową. Sądzimy, że cały czas Wielkiego Postu może być dla nas okazją do włączenia się w piękne duchowe dzieło i dlatego już od dzisiaj możemy zadeklarować takie pragnienie poprzez wpis do Księgi wyłożonej w Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej.
 6. Przypominamy, że każdego miesiąca istnieje możliwość uczestniczenia w naukach przedchrzcielnych – są to dwa spotkania w 2 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.00. Dziś spotkanie drugie.
 7. Abyśmy mogli odpowiednio zarezerwować swój czas, już teraz informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w niedzielę, 18 marca, a okazja do rekolekcyjnej spowiedzi będzie 20 marca – poza tym zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania przez cały okres Wielkiego Postu bu nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
 8. Zainteresowanych zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Całość kursu tworzą trzy sobotnie zjazdy 10,17 i 24 marca 2018 r., w których przewiduje się trzy spotkania formacyjne w godz. od 9.00 do 13.00. Zgłoszenia wyłącznie poprzez formularz na naszej stronie internetowej.
 9. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 11. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarenki.

Szczęść Boże!