Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

  1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych, niepełnosprawnych, osoby starsze, na Mszę św. o godz. 15.00. To również V Niedziela Synodalna – Parafia jako wspólnota miłosierdzia, która kończy cykl pięciu niedziel przygotowujących do uroczystej sesji inauguracyjnej synodu diecezjalnego. Zapraszamy na Nabożeństwo Maryjne z modlitwą w intencji Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jeszcze w dniu dzisiejszym o godz. 17.30.
  2. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Codziennie o godz. 21.00 Apel Maryjny. W środy podczas Apelu modlimy sie Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do skladania naszych próśb i podziękowań, które odczytamy podczas Apelu i Nowenny.
  3. 14 lutego – Środa Popielcowa, rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty: w Bazylice o godz. 11.00 i 18.00, w Chełmsku o godz. 17.00 i w Kalsku o godz. 19.00. To także każdego roku dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa, które pomogą nam w jak najlepszym przeżyciu tego szczególnego czasu: Droga Krzyżowa – w każdy piątek w Bazylice o godz. 17.30, a w Kalsku i Chełmsku o godz. 18.00. Gorzkie Żale wraz z adoracją Krzyża w niedziele, w Bazylice o godz. 17.30 oraz w Kalsku i Chełmsku po Mszy św. Już teraz zapraszamy do udziału w jakże ważnym nie tylko dla Rokitna wydarzeniu jakim jest nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej – w tym roku będzie ono miało miesjce 23 marca (piątek przed Niedzielą Palmową).
  5. Czas Wielkiego Postu to także okazja by wesprzeć najuboższych oraz wynagrodzić za otrzymane w ciągu roku dyspensy. Jeśli mamy taką wolę, jałmużnę postną możemy składać do skarbony w kruchcie.
  6. Przypominamy, że każdego miesiąca istnieje możliwość uczestniczenia w naukach przedchrzcielnych – są to dwa spotkania w 2 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.00. Zapraszamy więc dziś i za tydzień.
  7. Zainteresowanych zapraszamy na Kurs Przedmałżenski. Całość kursu tworzą trzy sobotnie zjazdy 10,17 i 24 marca 2018 r., w których przewiduje się trzy spotkania formacyjne w godz. od 9.00 do 13.00. Zgłoszenia wyłącznie poprzez formularz na naszej stronie internetowej.
  8. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
  9. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarenki.

Szczęść Boże!