1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo Maryjne o godz. 17.30.
 2. Codziennie zapraszamy o godz. 21.00 na Apel Maryjny. W środy podczas Apelu modlimy sie Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do skladania naszych próśb i podziękowań, ktore odczytamy podczas Apelu i Nowenny.
 3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jak zawsze pół godziny przed Mszą św. W najbliższy I piątek miesiąca przypada również święto Ofiarowania Pańskiego – zapraszamy tradycyjnie ze świecami. Msze św.: w Rokitnie o godz. 11.00 i 18.00, w Chełmsku o godz. 17.00, w Kalsku o godz. 19.00. Z racji pierwszego piątku we wszystkich kościołach (w Rokitnie tylko o godz. 17.30) pół godziny przed Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych tradycyjnie w piątek o stałej porze. Z racji zbliżającego się Światowego Dnia Chorego , chorzy w domach będą mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.
 4. Ofiary zebrane na tacę 2 lutego, przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., wraz z rodzicami zapraszamy 2 lutego (Matki Bożej Gromnicznej) na Mszę św. o godz. 18.00. Będzie to kolejny etap przygotowania do I Komunii św., który dokona się w obrzędzie poświęcenia świec.
 6. Zapraszamy młodzież - Kandydatów do bierzmowania: w Chełmsku - w piątek na Mszę św. o godz. 17.00, pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi, po Mszy św. spotkanie; w Kalsku - w piątek na Mszę św. o godz. 19.00, pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi, po Mszy św. spotkanie; w Rokitnie – w niedzielę 04.02., na Mszę św. o godz. 15.00, po Mszy św. spotkanie.
 7. W najbliższą sobotę, 03.02. zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 z racji I soboty miesiąca.
 8. W związku z trwającym rokiem duszpasterskim poświęconym Duchowi Świętemu, zapraszamy za tydzień 04 lutego, o godz. 15.00 na Mszę św. z tematyczną konferencją. Tematy związane z bieżącym rokiem “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” będziemy podejmować raz w miesiącu.
 9. Za dwa tygodnie, w niedzielę 11 lutego, obchodzić będziemy jak co roku Światowy Dzień Chorego. Już teraz zapraszamy w tym dniu wszystkich chorych, niepełnosprawnych, osoby starsze, na Mszę św. o godz. 15.00 połączoną z modlitwą za chorych i cierpiących oraz udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy także najbliższych, może też sąsiadów, o pomoc chorym w dotarciu tu do bazyliki na wspólną modlitwę.
 10. Zainteresowanych zapraszamy na Kurs Przedmałżenski. Całość kursu tworzą trzy sobotnie zjazdy 10,17 i 24 marca 2018 r., w których przewiduje się trzy spotkania formacyjne w godz. od 9.00 do 13.00. Zgłoszenia wyłącznie poprzez formularz na naszej stronie internetowej.
 11. Pary małżeńskie zapraszamy na rekolekcje „SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE – DIALOG WE DWOJE”, Które odbędą się w dniach 9-11 lutego b.r. w naszym domu rekolekcyjnym. Program nastawiony jest na odnowienie więzi małżeńskiej poprzez dialog prowadzony we dwoje. Informacje i zapisy pod nr tel. 601965737.
 12. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza dorosłych, młodzież i dzieci na weekendowe rekolekcje do Lichenia w czasie ferii zimowych (15-18 lutego). Szczegóły na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie.
 13. Zapraszamy tych, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. Zapisy do końca stycznia – najlepiej w zakrystii po Mszy św.
 14. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 15. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarenki.

Szczęść Boże!