Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Dziś, 21 stycznia, w nowym Roku Pańskim kontynuujemy dzieło synodu naszej diecezji. Czwarta niedziela synodalna kieruje naszą uwagę na sprawę misji czyli głoszenia Ewangelii. Po dwóch tysiącach lat Dobra Nowina o Jezusie Chrystusie dotarła aż do nas. Czy jesteśmy pokoleniem, które przekaże ją dalej? Oto jedno z pytań, nad którymi pochyla sie synod. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji synodu podczas nabożeństwa o godz. 17.30.
 2. Codziennie zapraszamy o godz. 21.00 na Apel Maryjny. W środy podczas Apelu modlimy sie Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do skladania naszych próśb i podziękowań, ktore odczytamy podczas Apelu i Nowenny.
 3. W poniedziałek XXXI Rocznica śmierci Sługi Bożego Bp. Wilhelma Pluty.
 4. 25 stycznia (czwartek) Święto Nawrócenia św. Pawła. Tego dnia Księża Misjonarze ze Skwierzyny zapraszają na Mszę św. o godz.18.00 w kościele św. Mikołaja w Skwierzynie z racji rocznicy Założenia Zgromadzenia Misji.
 5. Pary małżeńskie niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stażu małżeńskiego oraz skali dzielących ich problemów, zapraszamy na rekolekcje „SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE – DIALOG WE DWOJE”. Rekolekcje odbędą się w dniach 9-11 lutego b.r. w domu rekolekcyjnym w Rokitnie. Program nastawiony jest na odnowienie więzi małżeńskiej poprzez dialog prowadzony we dwoje. Informacje i zapisy pod nr tel. 601965737.
 6. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza dorosłych, młodzież i dzieci na weekendowe rekolekcje do Lichenia w czasie ferii zimowych (15-18 lutego). Szczegóły na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie.
 7. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
 8. Zapraszamy tych, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. Zapisy do końca stycznia – najlepiej w zakrystii po Mszy św.
 9. W przyszłą niedzielę, przybliżymy się już do końca śpiewania kolęd. Jeszcze raz możemy zakolędować wspólnie. Na Mszy sw. o godz. 12.00 będziemy gościli zespół, który tworzą nauczyciele, niektórym już znany – z Sulechowa. Zaśpiewają nie tylko kolędy. Serdecznie zapraszamy.
 10. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 11. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarenki. Pamiętajmy! Dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka.

Szczęść Boże!