Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Dziś, 14 stycznia, przypada Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W okolicznościowym orędziu papieża Franciszka czytamy m. in.: “Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki (por. Mt 25,35.43)”. Chciejmy w codziennej modlitwie ofiarować przynajmniej jedno Zdrowaś Mario..., w intencji tych, którzy wciąż nie mogą żyć we własnym domu.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 gościmy Chór św. Cecylii działający przy parafii pw. św. Floriana w Chodzieży. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 3. Nauki przedchrzcielne w naszej parafii odbywają się w każdą 2 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.00. Zapraszamy więc chętnych dzisiaj (14.01.) na pierwszą naukę: „Chrzest św. nowym życiem w Chrystusie”, a za tydzień (21.01) na drugą: „Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze dziecka”.
 4. Jutro dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy w modlitwie. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.
 5. Diecezjalne obchody 32. rocznicy śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty odbędą się 20 stycznia br. (sobota) w Gorzowie Wlkp. Biskup Diecezjalny zaprasza tego dnia do wspólnej modlitwy. O godz. 10.15 – Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego oraz za zmarłych rządców diecezji w katedrze przy grobie sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty (wejście boczne przy zakrystii), a o godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w kaplicy parafii kościoła katedralnego przy ul. Hawelańskiej 18 (wejście od ul. Jagiełly).
 6. Pary małżeńskie niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stażu małżeńskiego oraz skali dzielących ich problemów, zapraszamy na rekolekcje „SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE – DIALOG WE DWOJE”. Rekolekcje odbędą się w dniach 9-11 lutego b.r. w domu rekolekcyjnym w Rokitnie. Program nastawiony jest na odnowienie więzi małżeńskiej poprzez dialog prowadzony we dwoje. Informacje i zapisy pod nr tel. 601965737.
 7. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza dorosłych, młodzież i dzieci na weekendowe rekolekcje do Lichenia w czasie ferii zimowych (15-18 lutego). Szczegóły na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie.
 8. Pamiętajmy! W przyszłą niedzielę 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
 10. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę: w Chełmsku w środę o godz. 17.00, w Rokitnie w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. Zapisy do końca stycznia – najlepiej w zakrystii po Mszy św.
 11. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 12. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarenki.

Szczęść Boże!