Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

  1. Dziś w uroczystość Narodzenia Pańskiego i jutro we wspomnienie Świętego Szczepana, drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym, o godz.: 9.00, 12.00, 15.00 i 18.00. W klimacie świątecznym zapraszamy także do wspólnej modlitwy podczas Apelu o godz. 21.00.
  2. W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia, taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze. Bóg zapłać.
  3. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, służącym pięknemu przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Wasze otwarte serca i zaangażowanie są dla nas znakiem, że Sanktuarium jest częścią parafii, która żyje i okazuje nieustannie swoją miłość do Boga i drugiego człowieka.
  4. W przyszłą niedzielę (31.12.), święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. To również ostatni dzień roku 2017. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy szczególnie na nabożeństwo o godz. 17.30, podczas którego będziemy dziękować i za Stary Rok. Ostatnim akcentem roku 2017 będzie Apel Maryjny o godz. 21.00. W przyszłą niedzielę, jeśli byłaby taka wola, zapraszamy szczególnie małżonków na Mszę św. op godz. 12.00, podczas której dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
  5. Od środy, 27.12., będzie trwała KOLĘDA w naszej parafii. W środę odwiedzimy parafian w Rokitnie, w czwartek w Chełmsku, w piątek w Kalsku, a w sobotę w Twierdzielewie, szczegóły podamy w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
  6. 29 grudnia, przypada piątek. Biorąc pod uwagę, że jest to czas świąteczny i gościmy w swoich rodzinach osoby przyjezdne z różnych stron, zgodnie z uprawnieniem udzielenia dyspensy przez proboszczów, ks. Kustosz wiernym parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie, udziela tejże dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych. Jednakże zwracamy uwagę, że pozostanie w tym zwyczaju przestrzegania wstrzemięźliwości piątkowej jest dobrą praktyką, a skorzystanie z dyspensy pociąga za sobą obowiązek zadośćuczynienia w stosownym czasie.
  7. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
  8. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie, jak również przede wszystkim dobrego czasu dzielenia się radością w gronie rodzinnym w tym pięknym czasie Świąt Bożego Narodzenia!

Szczęść Boże!