Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu i Wigilia Narodzenia Pańskiego. Dbajmy o tradycję i zwyczaje podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu Polski zachęca zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Plenarnego, do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Obowiązuje ona wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. To również dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętamy w modlitwie, zyucząc Księdzu Biskupowi wiele zdrowia. Msze św. niedzielne o godz. 9.00, 12.00 i ostatnia o godz. 15.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00). Później rozpoczynamy już świętowanie w gronie rodzinnym – można jeszcze nabyć opłatki.
  2. Wigilia Bożego Narodzenia – tradycyjnie taca zbierana podczas pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty. Pasterki - w kościołach filialnych: Kalsko, Twierdzielewo i Chełmsko o godz. 22.00. W Bazylice zapraszamy na godz. 24.00. Jutro (25.12.) i w drugim (26.12.) dniu Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym, o godz.: 9.00, 12.00, 15.00, 18.00.
  3. Od środy, 27.12., będzie trwała KOLĘDA w naszej parafii. W środę odwiedzimy parafian w Rokitnie, w czwartek w Chełmsku, w piątek w Kalsku, a w sobotę w Twierdzielewie, szczegóły podamy w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Niech odważne TAK Maryi będzie dla nas drogowskazem
na ten ostatnie godziny Adwentu,
zaś wyjeżdżającym na Wigilię do swoich rodzin życzymy dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia!