1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete. Msze św. w Bazylice jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 12.00, 15.00 – Msza św. poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego i o godz. 17.30 Nabożeństwo Maryjne, a o 18.00 Msza św. Codziennie zapraszamy na Apel o godz. 21.00. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  2. Od poniedziałku zapraszamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 18.00. Zakończenie Rorat w piątek. Codziennie zapraszamy także dzieci po Mszy św. Roratniej z rodzicami do kawiarni. W tym roku przeżywamy Roraty ze św. Józefem, pod hasłem Strażnik Skarbów.
  3. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin.
  4. Zapraszamy, w tym ostatnim czasie Adwentowym do wspólnego czuwania podczas Mszy św. w środę o godz. 18.00, kiedy przyjmiemy w naszej Bazylice Betlejemskie Światełko Pokoju, jak również zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania w piątek (22.12.): w Twierdzielewie, Kalsku i Chełmsku od godziny 16.00; w Bazylice w Rokitnie od godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia przypada IV Niedziela Adwentu i Wigilia Narodzenia Pańskiego. Dbajmy o tradycję i zwyczaje podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu Polski zachęca zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Plenarnego, do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Obowiązuje ona wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Niedziela ta to również dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką. Msze św. niedzielne za tydzień o godz. 9.00, 12.00 i ostatnia o godz. 15.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00). Później rozpoczynamy już świętowanie w gronie rodzinnym.
  6. Wigilia Bożego Narodzenia – tradycyjnie taca zbierana podczas pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty. Pasterki - w kościołach filialnych: Kalsko, Twierdzielewo i Chełmsko o godz. 22.00. W Bazylice zapraszamy na godz. 24.00. w pierwszym (25.12.) i drugim (26.12.) dniu Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym, o godz.: 9.00, 12.00, 15.00, 18.00.
  7. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
  8. Nauki przedchrzcielne w naszej parafii odbywają się w każdą 2 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.00. Zapraszamy więc chętnych dziś na drugą naukę: „Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze dziecka”. Kolejny cykl w styczniu, zachęcamy do udziału i przypominamy, że można uczestniczyć w przygotowaniu jeszcze przed narodzeniem dziecka.
  9. Radosna informacja przed Świętami: Nasi ministranci (mamy na myśli całą parafię) w dekanalnych rozgrywkach w piłkę nożną zdobyli wszystkie pierwsze miejsca. Dziękujemy, gratulujemy i czekamy na kolejne radosne doniesienia.
  10. Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości i zwracamy się z gorącą prośbą – pamiętajmy o innych, choćby poprzez nabycie świecy w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - CARITAS. Nie wyobrażamy sobie, aby w takim miejscu jak to, pozostały świece, które nie znajdą się na Wigilijnym Stole. Z góry za wyrozumiałość dziękujemy. Życzymy dobrego czasu przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.
  11. Wszystkim pielęgnującym modlitwę Różańcową i nie tylko, polecamy małą pomoc w lepszym jej rozumieniu, w postaci dostępnej od dziś książeczki „Dlaczego Różaniec…”.

Niech odważne TAK Maryi będzie dla nas drogowskazem
na ten ostatni tydzień Adwentu.