Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

  1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Maryjne, w niedziele o godz. 17.30. Codziennie Apel Maryjny o 21.00. W kościołach filialnych Msze św. w każdą niedzielę: Kalsko – godz. 9.00, Twierdzielewo – godz. 10.15, Chełmsko – godz. 11.15.
  2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 18.00 – mile widziane lampiony. W tym tygodniu – we wtorek, środę i czwartek - zapraszamy przy tej okazji dzieci wraz z rodzicami po Mszy św. Roratniej na poczęstunek w kawiarni. W tym roku będą to Roraty ze św. Józefem, pod hasłem Strażnik Skarbów, w nawiązaniu do ogłoszonego Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego w Narodowym Sakntuarium św. Józefa, które mieści sie w Kaliszu.
  3. Tradycyjnie dziś, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
  4. 13 grudnia, przsypada kolejna rocznica ogłoszenia w Polsce Stanu Wojennego. Chciejmy tego dnia pamiętać w modliwtie o tych, którzy ucierpieli w wyniku represji reżimu komunistycznego by mogli dziś wieść godne życie, ciesząc się należnym im szacunkiem, a zmarli znaleźli pokój w wiecznej Ojczyźnie.
  5. Zgodnie z tradycją Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przytocznej, zaprasza osoby samotne na “Spotkanie Wigilijne” 15 grudnia, o godz. 12.00 (miejsce: Zajazd “Zielona Gęś” przy ul. Głównej 39, Przytoczna).
  6. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
  7. Nauki przedchrzcielne w naszej parafii odbywają się w każdą 2 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.00. Zapraszamy więc chętnych dziś na pierwszą naukę: „Chrzest św. nowym życiem w Chrystusie”, a za tydzień na drugą: „Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze dziecka”. Zachęcamy szczególnie tych, którzy planują Chrzest dziecka w czasie Świąt Bożego Narodzenia, choć informujemy, że można uczestniczyć w przygotowaniu jeszcze przed narodzeniem dziecka.
  8. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka, jak również różne pamiątki oraz kalendarze na rok 2018. Zapraszamy także do udziału jak co roku, w kolejnej edycji świątecznego przedsięwzięcia Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pozyskane w ten sposób środki to znaczący gest w kierunku potrzebujących dzieci, zaś piękna świeca będzie ubogacała stół Wigilijny w gronie rodzinnym. Mała świeca to koszt 6 zł, a duża 13 zł. Już teraz dziękujemy za życzliwe i otwarte serca.
  9. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

Niech odważne TAK Maryi będzie dla nas drogowskazem
na czas Adwentu.