1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Maryjne połączone z Wypominkami, w niedziele o godz. 17.30. W pozostałe dni modlimy się za zmarłych wymienianych w Wypominkach podczas Mszy św. wieczornej, a w kościołach filialnych podczas Mszy św. niedzielnych. Codziennie Apel Maryjny o 21.00.
  2. Dziś kolejna, trzecia niedziela synodalna. Obchodzona jest pod hasłem: Parafia jako środowisko wzrastania w chrześcijańskim powołaniu każdego wierzącego. Takich niedziel zaplanowano pięć i dzięki temu poznajemy cele wydarzenia jakim jest Synod oraz możemy lepiej zrozumieć nasze powołanie w Kościele. Zapraszamy o godz. 21.00 do modlitwy w intencji dzieła synodalnego podczas nabożeństwa połączonego z Apelem Maryjnym
  3. W tym roku w odpowiedzi na zaproszenie Papieża Franciszka po raz pierwszy w dniu dzisiejszym tj. 19 listopada, obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Papież ustanawiając nowe święto, zaznaczył w ogłoszonym w czerwcu orędziu że dzień ten będzie obchodzony co roku w XXXIII Niedzielę Zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Swoje przesłanie Ojciec Święty oznaczył hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela roku liturgicznego. To także Święto Patronalne Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie - Paradyżu. Do wielu parafii diecezji przybędą klerycy Seminarium Duchownego. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu
  5. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
  6. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka, jak również różne pamiątki oraz kalendarze na rok 2018.
  7. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem, a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!