1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Maryjne, w niedziele o godz. 17.30. Codziennie Apel Maryjny o 21.00. W kościołach filialnych Msze św. w każdą niedzielę: Kalsko – godz. 9.00, Twierdzielewo – godz. 10.15, Chełmsko – godz. 11.15.
 2. Dziś I Niedziela Adwentu i miesiąca – od poniedziałku do piątku zapraszamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 18.00 – mile widziane lampiony. W tym tygodniu – w poniedziałek, wtorek i czwartek - zapraszamy przy tej okazji dzieci wraz z rodzicami po Mszy św. Roratniej na poczęstunek w kawiarni. W tym roku będą to Roraty ze św. Józefem, pod hasłem Strażnik Skarbów, w nawiązaniu do ogłoszonego Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego w Narodowym Sakntuarium św. Józefa, które mieści sie w Kaliszu.
 3. Intencja ogólna Żywego Różańca: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.
 4. W poniedziałek 4 grudnia św. Barbary patronki górników. Zaś w środę 6 grudnia, św. Mikołaja – po Roratach mamy nadzieję, że znajdzie się tego dnia mała niespodzianka dla dzieci. 6 grudnia to także dzień odpustu w parafii w Księży Misjonarzy w Skwierzynie, którzy zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań oraz kapłanów.
 6. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 11.00 i 18.00. Podczas Apelu, do czwartku modlimy się Nowenną przed uroczystością.
 7. Zapraszamy młodzież - w sobotę, 9 grudnia w Grodowcu i w naszym Sanktuarium odbędą się Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Oto Ja”. Będzie to czas modlitewnego skupienia przez świętami Bożego Narodzenia, a zarazem inauguracja w naszej diecezji Roku św. Stanisława Kostki. O godz. 18.00 - Eucharystia (obecność i uczczenie relikwii św. Stanisława Kostki); godz. 19.00 - Agapa: bigos i ciepła herbata; 19.45 - Katecheza: „Oto ja”; 20.15 - Adoracja Najświętszego Sakramentu z muzycznym uwielbieniem, a o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski. Homilia i katecheza: ks. Emil Parafiniuk – dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM z diecezji warszawsko-praskiej. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 8. Szkoła Podstawowa w Przytocznej organizuje jak co roku zbiórkę na paczki dla dzieci. Obecnie zostaną one przygotowane dla 375 dzieci. Zbiórka na ten cel w Rokitnie i Chełmsku po Mszach św., którą przeprowadzają sami uczniowie.
 9. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 10. Nauki przedchrzcielne w naszej parafii odbywają się w każdą 2 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.00. Zapraszamy więc chętnych za tydzień na pierwszą naukę: „Chrzest św. nowym życiem w Chrystusie”, a za dwa tygodnie na drugą: „Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze dziecka”. Zachęcamy szczególnie tych, którzy planują Chrzest dziecka w czasie Świąt Bożego Narodzenia, choć informujemy, że można uczestniczyć w przygotowaniu jeszcze przed narodzeniem dziecka.
 11. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka, jak również różne pamiątki oraz kalendarze na rok 2018. Zapraszamy także do udziału jak co roku, w kolejnej edycji świątecznego przedsięwzięcia Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pozyskane w ten sposób środki to piękny gest w kierunku potrzebujących dzieci, a piękna świeca będzie ubogacała stół Wigilijny w gronie rodzinnym. Mała świeca to koszt 6 zł, a duża 13 zł. Już teraz dziękujemy za życzliwe i otwarte serca.
 12. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

 Niech odważne TAK Maryi będzie dla nas drogowskazem
na czas rozpoczynającego sie Adwentu.