Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Maryjne, dziś jeszcze połączone z Wypominkami, o godz. 17.30. W pozostałe dni, do czwartku włącznie w bazylice modlimy się za zmarłych wymienianych w Wypominkach podczas Mszy św. wieczornej. Codziennie Apel Maryjny o 21.00.
 2. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela roku liturgicznego. To także Święto Patronalne Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie - Paradyżu. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu
 3. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jak zawsze pół godziny przed Mszą św. W I piątek miesiąca Msze św.: w Rokitnie o godz. 11.00 i 18.00, w Chełmsku o godz. 17.00, w Kalsku o godz. 19.00. Odwiedziny chorych tradycyjnie w piątek o stałej porze.
 4. Zapraszamy młodzież - Kandydatów do bierzmowania: w Chełmsku - w piątek na Mszę św. o godz. 17.00, pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi, po Mszy św. spotkanie; w Kalsku - w piątek na Mszę św. o godz. 19.00, pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi, po Mszy św. spotkanie; w Rokitnie – w niedzielę 03.12., na Mszę św. o godz. 15.00, po Mszy św. spotkanie.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na godzinę 15.00. Podczas spotkania poświęcone zostaną medaliki.
 6. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca, 2 grudnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 oraz modlitwę Różańcową wraz z rozmyślaniem. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Jak każdego miesiąca zapraszamy tego dnia pielgrzymów przybywających pieszo z Międzyrzecza, jak również z dekanatów naszej diecezji.
 7. Za tydzień I Niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego roku liturgicznego.
 8. Szkoła Podstawowa w Przytocznej organizuje jak co roku zbiórkę na paczki dla dzieci. Obecnie zostaną one przygotowane dla 375 dzieci. Zbiórka na ten cel po Mszach św. za tydzień, tj. 12., którą przeprowadzą sami uczniowie w Rokitnie i Chełmsku. Treść oficjalnej prośby, z jaką zwrócili się do nas Organizatorzy tego pięknego przedsięwzięcia jest wywieszona w gablocie.
 9. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 10. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka, jak również różne pamiątki oraz kalendarze na rok 2018.
 11. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem, a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką