1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i o 18.00, a w tygodniu o 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Maryjne połączone z Wypominkami, w niedziele o godz. 17.30. W pozostałe dni modlimy się za zmarłych wymienianych w Wypominkach podczas Mszy św. wieczornej, a w kościołach filialnych podczas Mszy św. niedzielnych. Codziennie Apel Maryjny o 21.00.
  2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  3. W poniedziałek 13 listopada, święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów diecezji – odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
  4. W sobotę 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – Patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  5. Konferencja "Biblia o finansach" odbędzie się w Seminarium Duchownym w Paradyżu dnia 25 listopada. Patronat honorowy nad Konferencją objął Bp Tadeusz Lityński. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl.
  6. W tym roku w odpowiedzi na zaproszenie Papieża Franciszka po raz pierwszy w dniu 19 listopada, będziemy obchodzić I Światowy Dzień Ubogich. Papież ustanawiając nowe święto, zaznaczył w ogłoszonym w czerwcu orędziu że dzień ten będzie obchodzony co roku w XXXIII Niedzielę Zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Swoje przesłanie Ojciec Święty oznaczył hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana.
  7. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
  8. W kiosku obok Bazyliki i w kiosku w kawiarni „Kalwarosa” do nabycia prasa katolicka, jak również różne pamiątki oraz kalendarze na rok 2018.
  9. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy na dobrą kawę.
  10. W dniu dzisiejszym, na godz. 17.00, zapraszamy do Skwierzyny, gdzie w kościele pw. Św. Mikołaja będą miały miejsce Nieszpory Ojczyźniane. Księża Misjonarze serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.

 Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem, a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!