Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Dziś 11 LISTOPADA – JUBILEUSZ 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI NASZEJ OJCZYZNY, o godz. 12.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny przed tronem Królowej Orła Białego, Pani Cierpliwie Słuchającej. Z okazji tej szczególnej Uroczystosci po Mszy św. przed Bazyliką zapraszamy na wspólną słodką biesiadę. Po każdej Mszy św. w intencji Ojczyzny wołamy słowami modlitwy ks. Piotra Skargi.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedziele i czwartki o godz. 17.30, a także na Apel Maryjny o godz. 21.00
 3. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia wraz z Siostrami Jezusa Miłosiernego.
 4. Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
 5. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; dziś II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków – zapraszamy w listopadzie także szczególnie wdowców i wdowy – w tym szczególnym czasie pamięci chcemy modlić się również w intencji tych, którzy odeszli; za tydzień III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; dziś IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo osób chorych i w podeszłym wieku.
 6. Wypominki ­– w niedziele w Chełmsku i Kalsku podczas Mszy św., a w Twierdzielewie po zakończeniu Mszy św. W Bazylice modlimy się za naszych zmarłych codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele podczas nabożeństwa o godz. 17.30..
 7. Dziś i za tydzień, nauki przedchrzcielne o godz. 16.00 w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.
 8. Również dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 15.00 kolejna katecheza w Roku Ducha Świętego pt. „A On, (Duch Święty) gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie”.
 9. We wtorek święto ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW BENEDYKTA, JANA, MATEUSZA, IZAAKA I KRYSTYNA, Pierwszych Męczenników Polski patronów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dzień Odpustu w Sanktuarium w Międzyrzeczu.
 10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. O godz. 12.00 Msza św. w intencji Wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają dzieła podejmowane w naszej parafii i sanktuarium. Ofiary zebrane na tacę pozostają na potrzeby poszczególnych kościołów.
 11. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w naszym kiosku z pamiątkami, gdzie dostępne są też różańce biało-czerwone z wizerunkiem Matki Bożej Rokitniańskiej, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę do kawiarenki.
 12. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.

Niech Bóg darzy żyjących błogosławieństwem,

a Matka Cierpliwie Słuchająca niech wyprosi niebo dla naszych bliskich zmarłych,

szczególnie tych, którzy swoje życie ofiarowali za wolność naszej Ojczyzny!


 

 1. W przyszłą niedzielę 11 LISTOPADA – OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI NASZEJ OJCZYZNY, o godz. 12.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny przed tronem Królowej Orła Białego, Pani Cierpliwie Słuchającej. Z okazji tej szczególnej Uroczystosci po Mszy św. przed Bazyliką zaprosimy na wspólną słodką biesiadę.
 2. Także Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza w dniu 11 listopada br. wszystkich diecezjan na uroczystości odpustowe ku czci św. Marcina. O godz. 12.00 - Msza św. z procesją i występ młodzieży z parafii pw. św. Anny w Jordanowie. Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach powołaniowych w terminie od 9 do 11 listopada, a będzie to związane z uczestnictwem w odpuście ku czci św. Marcina. Zapraszamy młodzież męską między 14 a 17 rokiem życia. Do środy 7 listopada można dokonywać zgłoszeń (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 3. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
 5. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: dziś I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; za tydzień II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków – zapraszamy w listopadzie także szczególnie wdowców i wdowy – w tym szczególnym czasie pamięci chcemy modlić się również w intencji tych, którzy odeszli; III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; dziś IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo osób chorych i w podeszłym wieku.
 6. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną dusze w czyśćcu cierpiącą, pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie cmentarza, spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
 7. Wypominki ­do czwartku 8 listopada według następującego porządku: w Bazylice o godz. 17.30; w Chełmsku i Kalsku dziś po Mszy św., a w dni powszednie w Chełmsku o godz. 17.00 i w Kalsku o godzinie 19.00. Od piątku w Bazylice będziemy modlili się za naszych zmarłych podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 15.00 w Rokitnie z księdzem proboszczem w Sali Kamionkowej Domu Rekolekcyjnego.
 9. Za tydzień, w niedzielę nauki przedchrzcielne o godz. 16.00 w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.
 10. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 15.00 będzie miała miejsce kolejna katecheza w Roku Ducha Świętego pt. „A On, (Duch Święty) gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie”.
 11. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.
 12. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.

Niech Bóg darzy żyjących błogosławieństwem,

a Matka Cierpliwie Słuchająca niech wyprosi niebo dla naszych bliskich zmarłych!


 

 1. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia własneg kościoła, obchodzona zawsze w ostatnią niedzielę października.
 2. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. w każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. w środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. w piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 3. Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, WierzęPod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 4. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: za tydzień I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; dziś IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo osób chorych i w podeszłym wieku.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w Rokitnie pół godziny przed Mszą św. W środę zakończenie Nabożeństwa Różańcowego w Bazylice o godz. 17.30
 6. W czwartek 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św.: w KalskuTwierdzielewie o godz. 9.00, w Chełmsku o godz. 11.00, w Rokitnie o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja na cmentarz z modlitwą przy 5 stacjach. Tego dnia będzie jeszcze można uczestniczyć we Mszach św. w Bazylice o godz. 9.00, 15.00 i 18.00.
 7. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną dusze w czyśćcu cierpiącą, pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie cmentarza, spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
 8. Wypominki ­- do 8 listopada według następującego porządku: w Bazylice począwszy od 2 listopada codziennie o godz. 17.30; w Chełmsku i Kalsku 2 listopada pół godziny przed Mszą św., a w sobotę, poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych i Komunia św.: w Chełmsku o godz. 17.00 i w Kalsku o godzinie 19.00; w niedzielę 4 listopada w kościołach filialnych podczas Mszy św. Kartki możemy składać w zakrystii bądź na tacę.
 9. W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – jednocześnie I piątek miesiąca. Msze św.: w Bazylice o godz. 11.00 i 18.00, w Chełmsku o godz. 17.00 i w Kalsku o godz. 19.00. Przez cały tydzień zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi pół godziny przed Mszą św. w piątek również odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.
 10. W najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca, Msza św. o godz. 11.00 transmitowana przez TVP3 Gorzów Wlkp. Po Mszy św. tradycyjnie rozważanie Maryjne i wspólna modlitwa Różańcowa zakończona ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszamy też do pieszego pielgrzymowania tego dnia z Międzyrzecza.
 11. Z racji na szczególny czas wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę 4 listopada, po Mszy św. o godz. 15.00 w Rokitnie z księdzem proboszczem.
 12. Wczoraj zakończyliśmy Tydzień Misyjny, a dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. z tej racji dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na potrzeby misji, zaś po Mszy św. można złożyć ofiarę do koszyczka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 13. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.
 14. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY na ROK 2019.
 15. W dniu dzisiejszym pamiętamy szczególnie o Bp. Tadeuszu Lityńskim, Biskupie Zielonogórsko-Gorzowskim z racji patronalnego święta, prosząc o obfitość łask i szczególną opiekę Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
 16. Chcemy także otoczyć pamięcią w modlitwie długoletniego Kustosza tego Sanktuarium, śp. Ks. Tadeusza Kondrackiego, prosząc dla niego o dar nieba.

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,

a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!


 

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; dziś II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; dziś III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; za tydzień IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo osób chorych i w podeszłym wieku.

 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W Bazylice codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do wspólnego gromadzenia się na modlitwie w kościołach filialnych (w dni powszednie Kalsko i Chełmsko – 17.00, w niedziele w po Mszy św.).

 3. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na tacę pozostają w poszczególnych kościołach. O godz. 16.00 nauki przedchrzcielne.

 4. 28 października, a więc za tydzień, spotkanie rodziców dzieci, które przygotwują się do I Komunii św., po Mszy św. o godz. 15.00.

 5. W przyszłą niedzielę, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy w modlitwie.

 6. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej racji zbierane są ofiary na potrzeby misji. U nas w związku z przypadającą dziś trzecią niedzielą miesiąca, ofiary na działalność misyjną będzie można złożyć za tydzień.

 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy za troskę o groby naszych bliskich i tych, o których nikt nie pamięta. Zostały wyłożone kartki na tradycyjne WYPOMINKI.

 8. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.

 9. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,

a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!


 

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; dziś II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; za tydzień III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo chorych i ludzi w podeszłym wieku.

 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W Bazylice codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do wspólnego gromadzenia się na modlitwie w kościołach filialnych (w dni powszednie Kalsko i Chełmsko – 17.00, w niedziele w po Mszy św.).

 3. W imieniu bp. Tadeusza Lityńskiego przekazujemy najserdeczniejsze podziękowania za tegoroczną Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca i Apostolatu „Margaretka” do Rokitna. Biskup diecezjalny dziękuje za obecność, modlitwę i zaangażowanie wszystkim pielgrzymom, a zwłaszcza zelatorkom i zelatorom róż Żywego Różańca i oraz Apostolatu „Margaretka”, członkom tych wspólnot, pocztom sztandarowym, delegacjom składającym w imieniu parafii dary ołtarza oraz duszpasterzom, którzy przybyli z parafianami do Rokitna, aby razem się modlić, posługiwać sakramentem pokuty i pojednania, sprawować Eucharystię oraz dzielić się radością. Bp Tadeusz Lityński zapewnia pielgrzymów o modlitwie i swym pasterskim błogosławieństwie.

 4. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. W parafiach odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W zeszłym roku szkolnym fundacja wspomagała 50 uczniów i studentów z naszej diecezji, zapewniając im comiesięczne stypendium oraz organizując darmowe wyjazdy wakacyjne na obozy stypendystów. Ponadto stypendyści brali udział w rekolekcjach organizowanych przez koordynatorów diecezjalnych. W tym roku mamy do dyspozycji kolejne miejsca w fundacji. Przeżywamy również Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.

 5. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy do wysłuchania kolejnej kstechezy w roku poświęconym Duchowi Świętemu pt. “Osobiste zawierzenie sie Duchowi Świętemu”. Po niej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotwują się do I Komunii św.

 6. We wtorek 16 października, XL rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas Mszy św. i różańca modlić się będziemy o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II, oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem. Po Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00 będzie możliwość oddania czci relikwiom świętego Papieża.

 7. W czwartek 18 października, św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach Służby Zdrowia.

 8. W piątek 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.

 9. Pola nadziei – Twój dar dla chorych. Już od kilki lat Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. zachęca nas do włączenia się w akcję zakupu żonkili, które są symbolem łączności z ludźmi dotkniętymi cierpieniem. Niech nasze wrażliwe serca sprawią, że znacząco wesprzemy hospicjum i dzieła przez nie realizowane. Wszystkim za włączenie się w tę akcję dziękujemy, a pozostało już tylko kilkadziesiąt cebulek więc kończymy zbiórkę w tym tygodniu.

 10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na tacę pozostają w poszczególnych kościołach, a w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają dzieła podejmowane w naszej parafii.

 11. Dziś i w kolejną niedzielę o godz. 16.00 nauki przedchrzcielne.

 12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy za troskę o groby naszych bliskich i tych, o których nikt nie pamięta. Pod koniec tygodnia zostaną wyłożone kartki na tradycyjne WYPOMINKI.

 13. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.

 14. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.

 

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,

a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!


 

$(document).ready(function(){document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace(/\s([a-z])\s/g, ' $1 ');}