Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 25.11.2018 r.

 1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela roku liturgicznego, jak również Święto Patronalne zielonogórsko-gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Na ten cel przeznaczone są ofiary zebrane dziś na tacę. Z tej okazji w naszym kiosku z pamiątkami znajdziemy obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Paradyskiej, album o Seminarium oraz czasopismo kleryckie zatytułowane „Paradisus” – w ten sposób również możemy okazać nasze wsparcie dla Seminarium. 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedziele i czwartki o godz. 17.30, a także na Apel Maryjny o godz. 21.00
 2. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia wraz z Siostrami Jezusa Miłosiernego.
 3. Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
 4. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: Za tydzień I niedziela miesiąca rozpoczynająca Czas Adwentu – modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; II niedziela miesiąca – błogosławieństwo małżonków; III niedziela miesiąca – błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; dziś IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo osób chorych i w podeszłym wieku.
 5. Wypominki ­– w niedziele w Chełmsku i Kalsku podczas Mszy św., a w Twierdzielewie po zakończeniu Mszy św. W Bazylice modlimy się za naszych zmarłych codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele podczas nabożeństwa o godz. 17.30 – do końca listopada.
 6. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca, 1 grudnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, transmitowaną przez TVP3 Gorzów Wlkp., o po niej na wspólną modlitwę Różańcową wraz z rozmyślaniem. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Jak każdego miesiąca zapraszamy tego dnia do pielgrzymowania pieszo z Międzyrzecza, jak również przybędą Wierni z Dekanatu Gorzów-Katedra.
 7. W dniu dzisiejszym spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00, a później na spotkanie w Domu Rekolekcyjnym.
 8. 8 grudnia 2018 r. w Rokitnie, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ks. biskup Stefan Regmunt o godzinie 11.00 w Bazylice celebrować będzie Mszę Świętą, w czasie której lekarze ginekolodzy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ginekologów Chrześcijańskich powierzą siebie i swoją zawodową działalność Niepokalanej. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich, którzy pragną wesprzeć ich duchowo. Podczas Eucharystii pragniemy dziękować Bogu za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i za każde uratowane przez tę krucjatę istnienie. Zapraszamy do Rokitna wszystkich, którzy złożyli deklarację Duchowej Adopcji oraz obrońców życia.
 9. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę do kawiarenki. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.
 10. Przed błogosławieństwem odmówimy wspólnie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Chcemy także pamiętać o zmarłych kapłanach, którzy pełnili posługę w naszym Sanktuarium – w roku 2013 odszedł do Pana śp. ks. Stanisław Kłósek – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…